Kedves Testvérek!

2020. szeptember 9-én elhunyt Barátossy Jenő fejlesztő mérnök, a Pozsonyi Úti Református Egyházközség volt főgondnoka. Több évtizedes alkotó, oktató-nevelő és társadalomépítő munkája, példaértékű életútja elismeréseként a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést adta a Magyar Állam 2011-ben. A Károlyi Református Egyetem Állam- és Jogtudományi karának, valamint a Protestáns Média Alapítvány, és a Keresztyén Vezetők és Üzletemberek Társasága egyik alapítója volt.

Gyülekezetünk nemrégiben elhunyt tiszteletbeli főgondnoka, Barátossy Jenő gyakorta vallott hitéről a televízió kamerái előtt is. Nem mindennapi munkássága, életének fordulatai valóban az Úr megtartó kegyelméről tanúskodnak. Az alábbi videók különböző műsorok számára készültek, legyenek épülésünkre, emlékezzünk együtt Jenő bácsira.

2006, Napi csodák c. műsor - Jenő bácsi életéről vall

2010, Nagypéntek - Barátossy Jenő főgondnok úrral Tislér Géza beszélget

2016. Jenő bácsi 90. születésnapi köszöntése

Városmesék c. portréműsor - a City TV felvétele

2019, Ébredés - beszélgetés Barátossy Jenővel - a BpE TV felvétele

 

Köszönet Dénesi Tibor presbiternek a felvételek felkutatásáért és megosztásáért!