Vendégünk volt
November 26-30. között evangelizációt tartott gyülekezetünkben György András a felvidéki Somorja lelkipásztora. Lelkipásztor úr Kárpátalján született, jelenleg a Felvidéken szolgál. Felkészült, nagy műveltségű, mély hitű szolgálattevő, jelentek meg verseskötetei, tanulmányai, a pozsonyi magyar rádió munkatársa, szerkesztője. Jézussal a fővárosban címmel hirdette köztünk az Igét. Ő egyben a magyarság megmaradásának is felelős ügyvivője. Áldást kívánunk életére, minden szolgálatára, szeretteire, gyülekezetére.

Szívmelengető adventi családi délután
November 29-én szombat délután tartottuk a Tanácsteremben közel száz fő részvételével (gyermekek, szülők, nagyszülők, dédszülők) szokásos évi családi adventi készülődésünket. Volt ott vetítés, önfeledt közös éneklés, igeszolgálat, sokféle kézműves foglalkozás, szeretetvendégség. Örvendetes, hogy sokan vettek részt olyanok, kik alkalmainkra csak ritkán tudnak jönni. Köszönet minden szervezőnek, szolgálattevőnek, segítőnek odaadó munkájáért.

Kórus kihívások
Gyülekezetünk Hálaadás kórusa nehéz szezont zárt a december 14-i adventi zenés istentisztelettel. Novemberben, két áldott alkalommal adták elő Maurice Duruflé: Requiem c. művét a Psalterium Hungaricum vegyeskarral közösen.
Az immár hagyományos adventi koncerten pedig John Rutter műveit szólaltatták meg. Hála a sikerekben gazdag időszakért és karnagyunk biztatásáért!

Kucifántos karácsony

 

Remek hangulatú betlehemes előadást tartott templomunkban a Baár-Madas növendékekből álló Kucifántos együttes december 21-én. A rendhagyó módon az istentisztelet keretében rendezett családi eseményen zsúfolásig megtelt templomunk.