A Hálaadás újság új rovatában presbitereink saját szavaikkal mutatkoznak be, és beszélnek kedves igéjükről. Elsőként gyülekezetünk rangidős presbitere Borsy László, valamint fia ifj. Borsy László választottak igét.

"Most azért az Urat féljétek, és őt szolgáljátok tökéletesen és igazán. Távolítsátok el azokat az isteneket, amelyeket atyáitok szolgáltak a folyamon túl, meg Egyiptomban, és az Urat szolgáljátok! De ha nem tetszik nektek, hogy az Urat szolgáljátok, válasszátok ki még ma, hogy kit akartok szolgálni: akár azokat az isteneket, akiket atyáitok szolgáltak a folyamon túl, akár az emóriak isteneit, akiknek a földjén laktok. De én és az én házam népe az Urat szolgáljuk!"

Józsué 24, 14-15

A honfoglalás befejezése után Józsué a Sikemi országgyűlésen ezt az intelmet mondja a népnek. Családalapításom óta én is ezt a célt tűztem ki magam elé. De hogy tudtam, tudom én ezt teljesíteni? Példát kell mutatnom, buzgón kell imádkoznom, templomba járnom. Ha ezt látja a család ők is követni fogják a példámat. És hála az Úrnak ez így is lett. Feleségem, aki katolikus vallású, minden vasárnap elkísér a templomba. A fiam velem együtt a gyülekezet presbitere. A nagyobbik unokám az újpest-belsővárosi gyülekezetben konfirmált. A kicsi évek óta  jár velünk a templomba, illetve a vasárnapi iskolába. A szombati gyermekeknek szóló programokon is gyakran vesz részt a nagymamájával. Ezért adok hálát az Istennek minden nap.
Borsy László

Új rovat az újságban. Jól hangzik! Egy ige – egy presbiter. És, egy szerkesztői „utasítás”: az igéről személyes szavakat írjunk. Kis gondolkodás után kiválasztottam a megfelelő igét.
„Amikor Jézus továbbment, meglátott egy születése óta vak embert. Tanítványai megkérdezték tőle: „Mester, ki vétkezett: ez vagy a szülei, hogy vakon született?” Jézus
így válaszolt: „Nem ő vétkezett, nem is a szülei, hanem azért van ez így, hogy nyilvánvalóvá legyenek rajta Isten cselekedetei. Nekünk – amíg nappal van – annak a
cselekedeteit kell végeznünk, aki elküldött engem. Mert eljön az éjszaka, amikor senki sem munkálkodhat. Amíg a világban vagyok, a világ világossága vagyok.” Ezt mondta,
és a földre köpött, sarat csinált a nyállal, és rákente a sarat a vakon született ember szemeire, majd így szólt hozzá: „Menj el, mosakodj meg a Siloám tavában” – ami azt
jelenti: küldött. Az pedig elment, megmosakodott, és már látott, amikor visszatért."

János 9:1-7

Sajnos genetikailag a szem nem a családunk erőssége. Édesanyám gyermekkora óta gyakorlatilag egy szemmel él teljes életet. Nekem sem jó a szemem és mindkét gyermekem is küzd ezzel a problémával. De ez az ige erőt ad! A hit által a gondok megoldást nyerhetnek! Ahogy ezzel a problémával indultunk, akár sokkal rosszabb helyzetben is lehetnénk. De hála az Úrnak ez nem így van! Természetesen imádkozásaim témájában gyakran szerepel a látás kérdése. Ezek az imák, az Úr tudja, hogy miért, de meghallgatásra találtak és remélem, hogy ez a jövőben is így lesz! Soli Deo Gloria!

Borsy László