Szeretettel köszöntjük újságunk lapjain is Főgondnok Urat! Kilencvenedik születésnapja alkalmából május 19-én Szentgyörgyvölgyi Péter, Belváros polgármestere látogatta meg, és adta át az Orbán Viktor miniszterelnök kézjegyével ellátott emléklapot. Ez alkalomból a Belváros újság egészoldalas cikket közölt életútjáról. Barcson született és a Csurgói Református Gimnáziumba járt. Gépészmérnöknek tanult, és a háború után a Műszaki egyetem oktatója lett. Munkájából egyik napról a másikra bocsátották el az akkori „rend” kiszolgálói. 1953-tól mégis műszaki fejlesztő mérnökként dolgozott és publikált. 1957 óta lakik a Belvárosban, 1958-tól a Szabadság téri gyülekezet presbitere, majd gondnoka volt. 2000 óta gyülekezetünk főgondnoka. 63 év házasság után idén februárban kísérte utolsó útjára szeretett feleségét, Edit nénit. A hosszú élet titkáról így vall az újságban: „a legnehezebb időkben sem hagytam el hitem. A legfontosabb, hogy belső békesség legyen az emberben, és ne éljünk állandóan feszültségben”. Isten éltesse, Jenő bácsi! (Forrás: Belváros)