A Hálaadás templomának alapkőletétele a Pozsonyi úton

1937. április, Magyar világhíradó 688.

Inzert szöveg: A „Hálaadás” temploma. Darányi Kálmán miniszterelnök jelenlétében tették le a Pozsonyi úti új református templom alapkövét. (MFI)

Teljes szöveg: „Isten végtelen jóságát, őszinte és alázatos hálaadással dicsőítve elhelyezzük a Külső-Lipót-Terézvárosi Református Egyház épülő Hálaadás-templomának alapkövébe ezt az okmányt. Ez a templom azért épül, hogy itt fáradt, bűnös, éhes és szomjas emberi lelkek Krisztusban megpihenjenek, s a benne nyert kegyelemért neki teljes szívükből hálát adjanak.”

A Hálaadás temploma

1940. december, Magyar világhíradó 877.

Inzert szöveg: „Hálaadás” temploma.

Teljes szöveg: Elkészült a Pozsonyi Úti Református Egyházközség modern stílusban épített temploma. Az új templomot ünnepélyes keretek között avatták fel.