Templomunk, a Hálaadás temploma, a Pozsonyi út–Gogol u.–Dunapart–Garam u. által körülhatárolt területen helyezkedik el (a mellékelt térképen piros jelölő mutatja). Az épületegyüttes az Árpád hídról és a Margit hídról egyaránt látható, a két híd között, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.‎ épülete mellett áll. Főbejárata a Duna partjára néz, míg a gyülekezeti terem és a Lelkészi Hivatal elérésére szolgáló bejárat a Pozsonyi útról nyílik.

A templom megközelíthető a 75-ös és a 76-os trolibusszal, a 3-as metróval (a Lehel tértől a Gogol utcán gyalog haladva a Pozsonyi útig), illetve a 4-es és a 6-os villamossal (a Jászai Mari tértől gyalog, ill. a 75-ös trolival).

A vasárnapi istentiszteletre a Dunapart felől lehet bemenni, a többi alkalomra, illetve a Lelkészi Hivatalba való bejutásra pedig a Pozsonyi út felőli északabbra eső kapu szolgál. (Ha véletlenül zárva van, akkor kérjük, a Lelkészi Hivatal–Iroda felirathoz tartozó gombon csengessen.)