A Budapest Pozsonyi úti Református Egyházközség kórusélete a Szenci Molnár Albert énekkarral kezdődött, amelyet Arany Sándor karnagy vezetett. Az ő kérésére komponálta Kodály Zoltán a 114. genfi zsoltár című művét a templom orgonájának felszentelésére.
A gyülekezet jelenlegi énekkara, a Hálaadás kórus 1995-ben alakult a gyülekezet lelkipásztorának, Berkesi Gábornak vezetésével. A kórus vezetését 1999 óta Kárpátiné Berkesi Boglárka karnagy, a gyülekezet kántora látja el. Keze alatt a kezdetben alkalmi énekegyüttesből egy állandó kórus formálódott, amelynek repertoárja folyamatosan bővült, köszönhetően a rendszeres vasárnapi próbáknak és a lelkes, 30 fős összerázódott csapatnak. Nagy öröm, hogy több generáció alkotja ezt a közösséget. Megható és példaértékű, hogy szülők és gyerek együtt vannak jelen, és érzik fontosnak ezt a szép szolgálatot.

Az énekkar repertoárja a reneszánsz művektől a XX. századi alkotásokig terjed, felöleli a hazai és nemzetközi kórusirodalmat. A darabválasztásban mindig külön figyelmet kapnak az évfordulós zeneszerzők alkotásai.
Az énekkar elsősorban a gyülekezeti zenés istentiszteleteken, illetve egyházi ünnepeken szolgál. Az utóbbi években több önálló koncertet is adott. Ezen kívül számos alkalommal kapott lehetőséget más gyülekezetekben és egyházi rendezvényeken - többek közt a Református Zenei Fesztiválon, valamint a Református Énekek koncerten –, illetve világi koncerten is bemutatkozni. A kórus életének meghatározó pillanata volt 2005-ben Vivaldi Gloria című művének előadása zenekarral, szólistákkal. Emlékezetes volt a 2007-ben adott Kodály-emlékkoncert, amelyen Daróci Bárdos Tamás zeneszerző mondott ünnepi beszédet. Mérföldkő volt a 2008-ban elkészült adventi, karácsonyi CD elkészítése is. Különleges alkalom volt, amikor a kórus 2009. április 18-án a Régi Zeneakadémia nagytermébe, a Bárdos Társaság koncertjére kapott meghívást. Felejthetetlen élmény marad a 2010. nagypénteki televíziós közvetítésen való szolgálat is. 2010 karácsonyán az énekkar nagyszabású jubileumi koncerttel ünnepelte fennállásának 15. évfordulóját.
„Mindenben hálákat adjatok.” 1Thess 5,18

A kórus minden héten szerdán 18:45-től 20:00 óráig tartja próbáit. Emellett minden év őszén egy kórushétvégén vesznek részt.

A legközelebbi zenés istentisztelet időpontját a Gyülekezeti események között olvashatja, a kórus egyes felvételeit pedig meghallgathatja.

 

Repertoár

J. S. Bach: János-passió zárókorál
J. S. Bach: Karácsonyi oratórium (válogatott tételek)
J. S. Bach: Máté-passió korál (Ó Krisztusfő, Te zúzott)
J. S. Bach: Ó, fényes hajnalcsillagom 
Bárdos Lajos: Csillagvirág 
Bárdos Lajos: Karácsonyi bölcsődal 
Bárdos Lajos: Mint patakodra szomjas szarvasod
Berkesi Sándor: Betlehem városba 
Berkesi Sándor: Krisztus földre szállt 
Dietrich Buxtehude: Laudate Sion Salvatorem
Ernest Cervera: Betlehem éjjelén, Mária karján 
Marc-Antoine Charpentier: Te Deum
Gabriel Fauré: Racine éneke (Égi szent, tiszta szó…)
Gabriel Fauré: Requiem (válogatott tételek)
Forsberg: Nékem az élet Krisztus 
Gárdonyi Zoltán: Az Úr az én pásztorom
Gárdonyi Zoltán: Dicsérő ének
Gárdonyi Zoltán: Mondjatok dicséretet
Gárdonyi Zoltán: Ó, te üdvadó 
Gárdonyi Zoltán: Szelíd szemed 
Gárdonyi Zoltán: A tékozló fiú (oratórium)
Claude Goudimel: 42. zsoltár
Joseph Haydn: Esti ének (Téged áld e lélek...)
Georg Friedrich Händel: Áldott a Jákób Istene 
Georg Friedrich Händel: Áld, Téged Úr 
Georg Friedrich Händel: Hozzád kiáltok hű Uram
Kodály Zoltán: 114. zsoltár 
Kodály Zoltán: 121. genfi zsoltár 
Kodály Zoltán: Adventi ének
Kodály Zoltán: Esti dal
Kodály Zoltán: Karácsonyi pásztortánc 
Kodály Zoltán: Szép könyörgés 
Liszt Ferenc: Tu es Petrus (tétel a Krisztus oratóriumból)
Liszt Ferenc: Ó ifjak, lányok, gyermekek 
Liszt Ferenc: Él a Krisztus 
Liszt Ferenc: O salutaris hostia 
Liszt Ferenc: Ave Maria 
Liszt Ferenc: Ave maris stella 
Liszt Ferenc: Qui seminant in lacrymis 
Antonio Lotti: Jubilate Deo 
Felix Mendelssohn: 42. zsoltár 1. tétele (Mint a szarvas...) 
Felix Mendelssohn: 95. zsoltár 1. tétele 
Felix Mendelssohn: Lebgesang (részlet; Ich harrete…) 
W. A. Mozart: Laudate Dominum
Osváth Viktor: Krisztus dicsérete 
Johan Pachelbel: Magnificat 
Michael Praetorius: Szép rózsabimbó nyílt ki 
Henry Purcell: Szánd meg, Uram a te néped 
John Rutter: What Sweeter Music
John Rutter: Angel's Carol
Heinrich Schütz: 149. zsoltár (Cantate Domino) 
Heinrich Schütz: Máté passió zárókórus (Ehre sei dir Christe) 
Szokolay Sándor: Áldjuk Isten nagy kegyelmét
Szokolay Sándor: Buzgón kérjük 
Szokolay Sándor: Magyar betlehemes (részletek) 
Georg Philipp Telemann: 117. zsoltár (Laudate Jehovam, omnes gentes) 
Vass Lajos: 46. zsoltár 
Antonio Vivaldi: Gloria 
A. L. Webber: Pie Jesu