Új presbitereink

Kutasy Zsolt

1968-ban születtem, 11 éve vagyok házas, feleségem Kutasy Mercédesz, az ELTE Spanyol Tanszékének tanára. Gyermekünk János, idén június 8-án született.

Kezdetben a Budapest-Kelenföldi Református Gyülekezet tagja voltam nagyon sokáig, 1982-ben itt konfirmáltam és 1986-2004-ig jártam az ifjúságba, voltam ifjúsági vezető, presbiter. 1987-ben lett Jézus az életemben is Úr egy nyári ifitáborban, azóta próbálkozom az Úton járni… Munkahelyeim között akadtak filmszínházak és könyvtárak is, 2003-tól a Lónyay Utcai Református Gimnáziumban tanítok magyart, hittant és média-kommunikációt, jelenleg a Teológián végzős vagyok mint vallástanár. Nagyon szeretem a zenét, az irodalmat, az építészetet és a pszichológiát, kedves és sokszor kapott igei tanácsom a Bibliából: „Vigyázz, hogy arra a formára készítsd, amit a hegyen mutattam neked.” (2Móz 25,40)

Koronka Lajos

Mérnök, tanár. Az Újpesti Szakközépiskola igazgatója. A Szabadság téri gyülekezet ifivezetője, majd presbitere volt. Nős, három gyermek édesapja.

Új pótpresbitereink

Bereczki Éva

Ápolónő. Gyülekezetünk hűséges tagja. Özvegy, egy gyermek édesanyja.

Brunner Balázs

Vegyészmérnök, a Chinoinban dolgozik. 1996-os konfirmációja óta gyülekezetünk hűséges tagja. A pénteki nagyifi tagja, a szerda esti alkalmak kántora. Nemrég nősült, feleségét a nagyifiben ismerte meg.

Dr. Császár Lajos

A közgazdaságtudomány doktora, a Vidékfejlesztési Minisztérium főtanácsadója. Református lelkészcsaládból származik. Kórusunk szintén hűséges tagja.

Lohr Ferencné

1976-ban költöztünk családommal az Újlipótvárosba. Férjem és három gyermekem katolikus, inkább a katolikus templomba jártunk, de nem rendszeresen, hanem csak a nagy egyházi ünnepeken. A 80-as évek nagyon sok nehézséget, betegséget hoztak az életembe, a kilátástalanságban Isten megszólított a gyermekkori igével. Fatáblába égetett betűkkel ez állt az ágyam felett: „Én terólad el nem feledkezem” (Ézs 49,15). Zokogva kerestem fel Berkesi Gábor nagytiszteletű urat, és kértem, hogy fogadjon vissza az egyházam. Közösen imádkoztunk, és attól kezdve rendszeresen járok az alkalmakra, sőt a férjem is gyakran jött velem. Ő 2003-ban meghalt, gyerekeink kirepültek, egyedül maradtam. Isten megtartó és vígasztaló kegyelmét lelki testvéreim szeretetén keresztül érezhettem és érzem ma is. Hálás vagyok Neki, hogy a Pozsonyi útra vezérelt!

Meglepetés és megtisztelés ért a felkéréssel, hogy vállaljam el a pótpresbiteri szolgálatot. Rövid gondolkodás után örömmel és köszönettel mondtam igent. Továbbra is igyekszem a gyülekezet életében tevőlegesen résztvenni, és a fogadalmam szerint Istent szolgálni, másokat is Hozzá hívogatni. Szeretném, ha a fogadalomtételkor elhangzott – a templomunk falán is olvasható – ige valósággá válhatna az életemben: „Hálával áldozzál az Istennek, és teljesítsd a felségesnek fogadásidat” (Zsolt 50,14).

Uram, Istenem adj erőt, hogy az eskümet soha senki és semmi miatt ne szegjem meg! Ámen.

Páricsy Zoltán

Feleségemmel, Lillával közel tíz éve vagyunk tagjai a gyülekezetnek. Az első időszakban, mint egy több évtizedes múlttal bíró közösség egyik vezetője kértem lehetőséget a befogadtatásra. Ezt Berkesi Gábor nagytiszteletű úr első kérésre örömmel megadta, így évekig tarthattuk péntekenként alkalmainkat. Időközben jónéhányan e befogadó gyülekezet tagjaivá váltunk. Építészként dolgozom barátaimmal irodánkban, mellette a BME Építészmérnöki Karán tanítok. Feleségem gyógypedagógus, művészetterapeuta, pszichológus, főleg gyermekekkel foglalkozik.

Szűcs Attila

Végzettségemet tekintve informatika-matematika szakos tanár vagyok. Az utóbbi időben az informatika területén dolgoztam, illetve jelenleg besegítek a Baár Madas Gimnáziumnak mint informatika tanár. Öt éve élünk felségemmel és édesanyámmal Budapesten, azóta vagyunk a Pozsonyi úti gyülekezet tagjai. Kiskorom óta aktív tagja vagyok a református egyháznak, szülővárosomban, Nagyecseden tettem meg az első lépéseket a helyi gyülekezetben. Ott konfirmáltam 1992-ben, illetve Ecseden kapcsolódtam be az ifjúsági gyülekezeti munkába. Ebben nagyon sokat köszönhetek a Muzsnai lelkész családnak. Ami a Pozsonyi úti gyülekezetben megfogott, az Berkesi Gábor lelkész úr megértő és támogató szeretete, amit családommal együtt ezúton is köszönünk.