A Pozsonyi úti Református Egyházközség gyülekezeti élete immár 90 éve a hálaadás égisze alatt és annak szellemében zajlik. Rendkívül nagy érték és kegyelem, hogy ebben a közösségben fokozott jelentőséget kap az Atyának és Fiának napról-napra, hétről-hétre, évről-évre kinyilvánított köszönet, hiszen Ők maradtak a mi jótevőink a XXI. század globalizált, hálátlanná és személyközpontúvá vált világában is.
Mily nagy öröm, hogy mi tudunk és merünk hálát adni Jézus Krisztusnak, akinek életünket és földi boldogulásunkat köszönhetjük. Hogy el tudjuk fogadni a mindennapok nehézségeit, és felül tudunk emelkedni Isten ostorozásán a bennünket ért csapásokért. Hogy eszünkbe jut, egyéni fejlődésünk érdekében szükségünk van a Tőle érkező intő jelekre, amelyekből okulva azután belátjuk, hol is tértünk le az általa kijelölt útról, majd a jövőnkért köszönetet tudunk mondani. Hogy általa észrevehetjük az örömöt és vidámságot a kegyetlenné és embertelenné vált világban.
Felemelő érzés tudni azt, hogy életünket a világból ránk erőltetett rettegés és aggódás helyett az Úrra bízhatjuk, aki ingyen és javunkat szolgálva terelget bennünket egy jobb jövő felé, akinek elég annyit mondanunk: Köszönjük, Urunk! Tied a dicsőség mindörökké!