Megalakult a Hálaadás Református Nőszövetség

Örömmel tájékoztatjuk testvéreinket, hogy követve az 1950-ben alakult, majd 1991-ben újraszervezett magyarországi Református Nőszövetség példamutató munkáját, elfogadva alapszabályát, 2012. év január 2-án 16 nőtestvérünk részvételével gyülekezetünkben is megalakult a Hálaadás Református Nőszövetség. A magyarországi Református Nőszövetség jelmondata a Gal 6,2: „Egymás terhét hordozzátok és így töltsétek be a Krisztus törvényét.”, célját így foglalta össze: A Református Nőszövetség a Magyarországi Református Egyház része, s tevékenységével az egyház szolgálatában kíván élni. A Szövetség önálló jogi személyként működik. Református egyesületekkel hitvallásos, más felekezetekkel ökumenikus, egyéb szervezetekkel a közéleti felelősség jegyében, és a társadalmi szolidaritás alapján kíván együttműködni. A szövetség névhasználatához a Magyarországi Református Egyház Zsinata hozzájárult. A Hálaadás Református Nőszövetség, hasonlóan a magyarországi Református Nőszövetség jelmondatához, céljai, és tevékenységei szerint a Pozsonyi úti Református Egyházközség részeként működik.

Kontrasztkiállítás – Egyéni látogatóknak is

A kiállítás január 25-től, szerdánként 15:00-19:00-ig is nyitva tart egyéni látogatók számára, az ékezőket 18:15-ig áll módunkban beengedni, mert minimum 45 perc szükséges a tárlat megtekintéséhez.
Helyszín: Budapest Pozsonyi úti Református Gyülekezet Temploma (1133 Budapest, Pozsonyi út 58., bejárat a Gogol utca felől)
Nyitva tartás: hétköznapokon 9:00-15:00, külön kérésre más időpontban is.
A kiállítás megtekintése ingyenes, de előzetes bejelentkezés szükséges, mert a kiállítás jellege és a helyszín mérete miatt egyszerre csak korlátozott számban tudunk látogatókat fogadni.

Bejelentkezés és bővebb információ:
Pusztai Tímea, kiállításvezető