Idén ősszel kórusunk gőzerővel dolgozik története egyik legnagyobb kihívásán: Maurice Duruflé Requiemjét szeretnénk előadni a Psalterium Hungaricum kórussal közösen. Az orgona kíséretet Pálúr János vállalta. Az egyesített kórust Arany János karnagy úr vezényli majd.

A mű vegyeskarra és szólóénekesekre (mezzoszoprán és bariton) készült, több hangszerelésben: nagy zenekarra, orgonára, illetve kisebb zenekarra íródott. Duruflé maga kijelentette, hogy szíve szerint a szólókat is a kórus egy részével énekelteti, a művet olykor eszerint mutatják be. A rendelést megkapva a zeneszerző először egy orgonaszviten kezdett dolgozni, gregorián dallamokat felhasználva. Ennek számos részletét be is építette a Requiembe, amely így megannyi gregorián halotti mise témából táplálkozik.

A kilenc tételes mű teljes időtartama kb. háromnegyed óra. Tételek: Introitus, Kyrie, Domine Jesu Christe, Sanctus, Pie Jesu, Agnus Dei, Lux aeterna,  Libera me, In Paradisum. A zenemű egésze különleges, légies hangulatú, ahogy karnagyunk jellemezte, "mintha nem volna benne súly, gravitáció". Néhány csúcspontja persze így is akad: a Kyrie visszhangos szekvenciái, a Sanctus hozsannája, a Lux aeterna tétel hosszan tartott hangjai, vagy a Libera me tételben felharsanó "Dies irae": mind katartikus élmény. A zárótétel - "In Paradisum" - pedig mintegy angyalkar emeli magasba a lelket, s egy fantasztikus zárlattal oldja fel élet és halál örök harcát.

Ezt a valóban felemelő élményt szeretettel ajánljuk a kedves testvéreknek!
Előadás:
2014. november 9. 19 óra, Budapest Páduai Szt. Antal templom.
2014. november 23. 10 óra, Budapest Pozsonyi Úti Református templom.