...a Krokodil-sziget és a világ gyermekeiért

Március első péntekjén ünnepeljük az Ökumenikus Világimanapot, amikor földünk országainak keresztény gyülekezetei istentiszteleteket tartanak egységes liturgia szerint, amelyet minden évben más-más ország keresztény lelkészei és asszonyai állítanak össze. A 2016-os év imanapi anyagát a kubai testvérek készítették, vezérmondata: „Fogadjátok be a gyermekeket, mert ezzel engem fogadtok be”.

A Hálaadás Református Nőszövetség gyülekezetünkben az eddig kialakultak szerint, a pénteki ünnepet követő első hétfő este tartotta az Ökumenikus Világimanapi istentiszteletet, amelyet szeretetvendégség követett.

Imaestünkön református, evangélikus és katolikus testvérek, idősek és fiatalok egyaránt szeretetben, békességben, gyermeki hittel közösen imádkoztunk a kubai és földünk országaiban élő gyermekekért, keresztény testvéreinkért, valamint a Föld minden lakójának békességéért. Imaestünket szeretetteljes szolgálatával megtisztelte Grendorf Péter nagytiszteletű úr, a Kassák utcai evangélikus gyülekezet lelkésze. A nagytiszteletű úr a kubai testvérek által választott Márk evangéliumának 10. részéből a 14. versét emelte ki. „Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket és ne tiltsátok el őket; mert ilyeneké az Istennek országa.”

Igemagyarázatában példaként hozta elénk a gondolatát, amikor első gyermekét újszülöttként a kezében tartotta. Milyen jó gyermekének, mert még nincs múltja, csak jelene és jövője. Nekünk is ilyenekké kell válnunk. Múltunkat elhagyva, a jövőben gyermeki lelkülettel az Úrnak szolgálva, hozzá hasonlóan fogadjuk be a gyermekeket, mert ezzel Istent fogadjuk be.  Ahogyan a kisgyermekek keresztelésekor Isten érintése van jelen, nekünk is törekednünk kel arra, hogy életünkben folyton jelen legyen az Úr, és megtapasztalhassuk Isten szerető érintését.

Imaestünkön Németh Tamás, gyülekezetünk lelkésze imákkal szolgált. A záró imájában Istennek áldását és kegyelmét kérte azokra a hálaadásokra és kérésekre, melyeket az Imaest elején megkapott, majd a végén összegyűjtött gyömbérliliomokra írtunk fel. A zeneszolgálatot, mint minden más hasonló nőszövetségi imaalkalmunkon, Berkesi Gábor nagytiszteletű úr látta el, igen nagy szeretettel. Imáinkban, valamint az Imaest utáni szeretetvendégségen is abban reménykedve voltunk szeretetteljes együttlétben, hogy Jézus Krisztus bennünket is megérint, átölel, megáld, és kegyelme által mi is képesek lehetünk áldásait megtapasztalni, tovább adni.