Ahogyan minden évben, idén októberben is legalább egy hittanóránk témája csoportjainkban a reformáció. A kisiskolásoknál templomaink külső jegyeivel (pl. csillag, kakas), a berendezés szimbolikájával és ünnepeinkkel foglalkozunk. Az istentisztelet liturgiai elemeiről, címerünkről, a konfirmáció lényegéről, gyülekezetünk múltjáról és jelenéről - egyáltalán egy mai református gyülekezet felépítéséről már inkább a nagyobbakkal beszélgetünk. Ezeken keresztül ismertetjük meg őket a reformáció történetével és fontosságával.

A különféle szemléltető- és segédeszközök, játékok, s főként énekeink és az imádság segítenek, hogy a minden egyes foglalkozás középpontjában lévő Szentírás és a történetek üzenetei életté válhassanak, örök életté Jézus Krisztusban. Egyedül Isten kegyelme, ha ez meg tud valósulni, egyedül Övé a dicsőség!