...a kálvinista Rómába, 2019. április 6-án
Mintegy ötven főnyi „sokadalom” (egy autóbusznyi elszánt, hagyományőrző csapat) - hittanosok, konfirmandusok, szülők - megtekintettük a debreceni Nagytemplomot (Kossuth széke, Vizsolyi Biblia, bibliatörténeti makett kiállítás…), fejet hajtottunk a Kollégium Oratóriumában az 1849-es függetlenségi országgyűlés emléke előtt, rácsodálkoztunk a Nagykönyvtár impozáns gyűjteményére, „együtt éltünk” az 1848-as forradalom- és szabadságharcról szóló kiállítás személyeivel, beültünk egy korabeli osztályterem több száz éves padjaiba az iskolatörténeti kiállításon, és sokáig „levegőt nem kapva” csodáltuk meg Munkácsy Mihály Krisztus trilógiáját a Déri Múzeumban. Gazda szempontból az időjárás gyönyörű volt - az eső esett végig, de minket ez nem befolyásolt. A buszban zengett az ének: „Áldjátok Istent szent templomában, dicsérjétek Fölségének égi udvarában...” Hazaérkeztünk épségben, s mikor egymástól elköszöntünk, egységes volt a vélemény: nagyon szép napunk volt! Áldjuk érte Urunkat!