2009. december 6. Szent Miklós napja… biztosan mindannyian megkaptuk az egyencsomagot a jó öreg Mikulástól… (a virgácsot is…). Nekünk mégsem emiatt vált emlékezetessé ez a dátum. Egy sokkal fontosabb ünnepnek, illetve alkalomnak örülhettünk: advent második vasárnapján esti zenés áhítatot tartottunk.

De ne szaladjunk ennyire előre. Az előzmények november 20-án, őszi kórushétvégénken, Monoszlón kezdődtek. Ez a Balaton-felvidéki kis település, azt hiszem, jó időre belopta magát a szívünkbe. Az itt működő – a református egyház által üzemeltetett – erdei iskolában töltöttük a hétvégét, amely igazán kellemes, barátságos stílusú, saját konyhával rendelkező üdülőház. A kemény próbák mellett kirándulásra, vetítésekre és jó hangulatú beszélgetésekre is jutott idő.

Istennek hála, vasárnap délelőtt az istentiszteleten Köveskálon, Szűz Károly nyugalmazott lelkipásztor gyülekezetében szolgálhattunk, ahol gyülekezetünk főgondnoka, Barátossy Jenő tiszteletbeli presbiter. Köveskálról visszatérve szálláshelyünkre a finom ebéd után jó érzéssel és hálával a szívünkben térhettünk haza.

Az idei adventi zenés szolgálatunkhoz olyan zeneszerzők műveiből válogattunk, akiknek kerek évfordulóját ünnepeljük.

• Henry Purcell 1659-1695 (születésének 350. évfordulója)
  • G. F. Händel 1685-1759 (halálának 250. évfordulója)
  • Joseph Haydn 1732-1809 (halálának 200. évfordulója)
  • Félix Mendelssohn Bartholdy 1809-1847 (születésének 200. évfordulója)

Mind a négy kiváló zeneszerzőnk hatalmas zenei örökséget hagyva maga után üzeni: a míves egyházi zene örökérvényű. Mi pedig hisszük és valljuk, hogy elengedhetetlenül fontos lelki táplálék mindannyiunk számára.

A kórusművek mellett duettek és orgonaművek is megszólaltak. Állandó orgonakísérőnk, Vadernáné Szabó Katalin rendkívüli szólómuzsikája a tavaly készült CD-ről lehetett ismerős. Az egésznek pedig lelki keretet adott az igeszolgálat, illetve a közös gyülekezeti énekek.

Nagy hála van a szívünkben, hogy az alkalom szépen sikerülhetett. Köszönet minden kedves kórustagnak az odaadó szolgálatért, a közös munkáért és a fáradozásokért, szervezésért, háttérmunkáért. Külön köszönet gyülekezetünk alapítványának a jelentős támogatásért!

Sok szép kórusműötletem van a jövőre nézve, ha az Úr Isten éltet és áldását adja, reménység szerint lesz folytatás.

Minden kedves kórustagnak, illetve az egész gyülekezetnek kívánok Istentől megáldott, örömfényes karácsonyt és békességes új esztendőt!