Philipp Melanchton: Levelek Európának

Nemzetközi vándorkiállítás Melanchton születésének 500. évfordulója alkalmából készült katalógus (magyar-német kétnyelvű kiadás), amely a kiállítás tematikája szerint ismerteti meg az olvasóval a reformátor-humanista Melanchton életét és munkásságát. A katalógus záró része Melanchton magyarhoni hatását vizsgálja. A Wittenbergbe érkező magyar diákok fontos információkhoz juttatták Melanchtont – és rajta keresztül az egész térséget – például az egész Európát aggasztó török jelenlétről, a háborúkról és a diplomáciai erőfeszítésekről. Melanchton magyarországi diákjai közül többekkel is levelezésben maradt, követte sorsuk további alakulását is. A könyvjegyzékek ismeretében megállapítható, hogy ismert és elismert szerzőként a legolvasottabbak közé tartozott hazánkban, és igen jelentős hatást gyakorolt a magyarországi reformáció kialakulásának kezdeti időszakára.

Luther Kiadó, 600 Ft

Bódiss Tamás (szerk.): Adjatok hálát az Istennek!

Kiadványunk Az Úrnak zengjen az ének című, 2006 tavaszán megjelent énekgyűjteményre épült. Már az énekgyűjtemény szerkesztésekor megszületett a többszólamú kórusfüzet gondolata, melynek célja, hogy az énekek kíséretéhez hangszeren vagy több szólamban megszólaltatható letéteket, egyúttal a gyülekezeti és iskolai kórusok kezébe egyszerű műveket adjon. Gyűjteményünket iskolai, ifjúsági, gyülekezeti kórusoknak, éneklő közösségeknek, baráti társaságoknak, családoknak ajánljuk.

Kálvin Kiadó, 2010. 1200 Ft