Istennek hála, hogy templomunk, a vihar következtében súlyosan sérült torony és a gyülekezeti ház csaknem 40 millió forint költségű felújítása befejeződött. Köszönetet mondunk azoknak, akik adományaikkal segítették a Fővárosi Önkormányzattól felvett kamatmentes kölcsön visszafizetését. Ez év végéig valamennyi felvett hitelt visszafizetjük.

A felújítási munkák után azonban ingatlanaink hasznosítása újabb fontos feladatot jelent. Az alábbiakban számolunk be a kiadó helyiségeinkkel kapcsolatos helyzetről.

A gyülekezeti házban a szolgálati lakásokon kívül három lakás van. Az első emeleti, berendezett lakás bérlője – Baár-Madas gimnáziumi szolgálata után – visszautazott az Egyesült Államokba, ezért ez a lakás jelenleg üresen áll. A lakás 86 m² alapterületű, összkomfortos, Dunára néző ablakokkal és kilépő erkéllyel, bútorozottan kiadó.

A lakást mielőbb szeretnénk ismét hasznosítani olyan személy, vagy vállalkozás számára, amely szellemiségünkhöz közel áll, és nem jelentős számú a külső ügyfelekkel a forgalma.

A magasföldszinti helyiségek alapterülete 92 m², bérlője egy kft. A Bérlő az elmúlt évtől kezdve nem fizeti rendszeresen a bérleti díjat, és jelentős fizetési hátraléka van. A hátralék kifizetéséhez részletfizetésre tett javaslatot, de azt sem teljesítette. A Presbitérium határozata szerint a kft. ellen bírósághoz kell fordulnunk. Várhatóan ez a magasföldszinti iroda ez év július 1-től kiadható lesz.

Templomunk alatt 600 m² bruttó, 400 m² hasznos alapterületű helyiség van. Ezt jelenleg a Nemzeti Közlekedési Hatóság bérli raktár céljára, ám június 30-i hatállyal ők a bérletet felmondták. A bérleti díj jelenleg havonta 460 ezer forint, valamint a rezsiköltségek. A márciusi presbiteri gyűlés foglalkozott az alagsori helyiség további hasznosítási lehetőségével. Határozatunk szerint eredeti funkciójának megfelelően előadó- vagy konferenciateremként kell használhatóvá tenni, és egyházi, illetve szellemiségünknek megfelelő világi rendezvények számára is kell hasznosítani. A terem adottságai kiválóak, így akár Református Kulturális Központot is ki lehetne itt alakítani. Ezért keresünk olyan szervezetet, vállalatot, amely a felújítási költségeket vállalja, és üzemeltetéséről gondoskodik. Megfelelő vállalkozó megtalálásáig szükséges lenne hasznosítani, például raktározás számára.

A fenti helyiségek távfűtésűek, gyülekezetünket tehát jelentős költség terheli kihasználatlanságuk miatt. Ráadásul a bérleti díjak bevétele mind a templom, mind a gyülekezeti ház fenntartási költségeinek fedezetéhez hiányzik idei költségvetésünkben.

Ezúton is kérjük gyülekezetünk tagjainak segítségét megfelelő bérlők kereséséhez.