Mindszent hava 16. napjának délelőttjén 8. alkalommal találkoztunk, egymást már barátokként köszöntve a gyülekezet babaszobájában. A tavasszal indult baba-mama kör mára édesapákkal is kiegészülve kapott új lendületet: BMP-kör, azaz babák, mamák és papák lelkes közössége.

Az alkalmakat énekléssel kezdjük, Kárpátiné Berkesi Boglárka a gyülekezet karnagyának és kántorának vezényletével. Ez most sem volt másként: a szólamok a gyermekek különféle hangjaival váltak teljessé. Így teremtődött meg a hangulat az azt követő bibliai témájú beszélgetésre, melyet a segédlelkész Boza házaspár, illetve Berkesi Anna vezet.

Szombaton a tízparancsolattól indultunk el – „Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, a melyet az Úr, a te Istened ád te néked.” – mely újabb értelmezéssel bővült számunkra, amióta nemcsak gyermekek, hanem már szülők is vagyunk. S ha a tiszteletet átadjuk generációról-generációra, megvalósulhat a Gyökössy Endre lelkész-pszichológus által felvázolt emberkép:

„Tudjon szeretni, mert jó az, ami szeretetben valósul meg. Tudjon másokért élni. Legyen olyan belső mértéke, amely szabaddá teszi, hogy szolgai módon ne azt tegye, amit mindenki, ha nincs összhangban önmagával. Ne féljen cselekedni, amire a Lélek és az Ige indítja. Tudjon és merjen csodálkozni ott, ahol mások közömbösek. [Tudjon] gondolkodni akkor, amikor a legtöbb ember csak utánozza a másikat. [Tudjon] nyitott maradni akkor is, minden és mindenki iránt, amikor mások becsukódnak. Tudja megkülönböztetni a lényegest a lényegtelentől, az értékest az értéktelentől."

A lelki táplálék és az imádság után kerültek terítékre a világi témák és az otthon készített finom sütemények. Ötletbörze keretében osztottuk meg egymással gondolatainkat az igényes játékok, programok és a mindennapokat megkönnyítő eszközök tekintetében. A kicsik és nagyok örömére a program diavetítéssel vált teljessé.

Legközelebb, 2010. november 13-án gyermekeink vallásos nevelése, majd december hónapban természetesen a karácsonyi készülődés lesz fókuszban. Jövőre pedig vendégelőadók meghívását is tervezzük.

Mindenkit szeretettel várunk, a részletekről Berkesi Annánál lehet érdeklődni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.

Íme néhány gondolat a résztvevőktől:

„Ez a kedves baráti összejövetel elsődlegesen lelki feltöltődés a családunknak; emellett hasznosnak tartjuk a közösségformáló beszélgetéseket, és egymás segítését praktikus ötletekkel, tapasztalatokkal.”

„Hasonló élethelyzetben vagyunk, felüdít a veletek való találkozás, közös imádkozás, éneklés, babázás, és az, hogy egymást erősíteni tudjuk a hitben – biztatni, támogatni lelkileg és fizikailag is. A gyerekek hátán is fül van: játék közben is hallják az imát és az éneklést, és ez példaértékű számukra.”

„Amikor valaki szülővé válik, egy gyökeresen új élethelyzetbe kerül. A család és a barátok segítsége, szeretete mellett igényli, hogy leüljön hozzá hasonló kisgyermekes szülőkkel, hogy megoszthassák tapasztalataikat, s a Biblia fényében útmutatást, erőt és bölcsességet kérjenek Istentől, ehhez a felelősségteljes és szép feladathoz. Ezért fontos számomra a Baba-mama-papa kör.”