Örökkévaló Istenünk, Mennyei Édesatyánk a Jézus Krisztus által! Áldunk Téged, hogy ezen a helyen a Te Gyülekezetedet letelepítetted, áldunk Téged, hogy itt a Te Igédet hirdettetted és a Te Lelked által egybegyűjtötted a Te kiválasztottaidat.

Köszönjük neked mindazt a kegyelmet, amit eddig megmutattál nekünk. Láttuk a Te kezed erejét, örök szerelmed mélységeit és kegyelmednek el nem apadó forrásait.

Áldunk Téged, hogy megengedted, hogy itt a Te neved dicsőítésére hajlékot építhessünk. Legyen áldott minden szolgálat és minden fáradság, amely felajánltatott a Te dicsőségedre. Légy áldott örökkévaló Istenünk, hogy itt felgyújtottad a Te világosságodat, annak felette magas gyertyatartóba tetted. Hajlékot építeni engedsz a Te híveidnek seregében és betöltöd azt a Te világosságoddal és igazságoddal. Könyörgünk Hozzád, segítsd meg az építők fáradozásait! Ha Te nem építed a házat, hiába építik azt az építők. Ha Te nem őrzöd a várost, hiába őrzik azt az őrizők.

Óh, légy velünk és mutasd meg a Te csodáidat, a marék liszt és az el nem fogyható olaj csodáját, mely megújul, míg nem áll itt a templom a Te nagy neved dicsőítésére, dicsőségére, földi másául és zálogául annak a templomnak, amely örökkévaló dicsőségedben a mennyei Jeruzsálem közepén áll, vár mindnyájunkat, mint földi vándorokat, s egykor befogad az Ő dicsőségébe.

A mi Urunk, a Jézus Krisztus nevében kérünk, hallgasd meg a mi imádságunkat!

Ámen