Mondják, egy társadalom nagysága abban mutatkozik meg, ahogyan az időseivel bánik. Érdekes, hogy mégis gyakran csak ilyenkor, karácsonykor gondolunk rá... Pedig az idősekkel, betegekkel való foglalkozás gyülekezetünkben is egész éves tevékenység. Bálintné Dr. Matyó Csilla diakóniai gondnokkal épp a karácsonyi készülődés közben beszélgettünk.

Hálaadás: Csilla néni, hogyan zajlik a karácsonyi csomagok elkészítése?

December közepén a szerda délelőtti asszonykörre járó testvérekkel közösen állítottuk össze csomagjainkat, szám szerint negyvenet. Elkészítésüket igyekeztük előbbre hozni, hogy minden rászoruló időben kapja meg. Az elmúlt évekhez hasonlóan a fiatalok idén is részt vesznek a kézbesítésben Boza Kristóf segédlelkész vezetésével.

Hálaadás: Milyen volt az idei év a diakóniai szolgálatok szempontjából?

Idén a beteglátogatás sajnos kicsit nehézkesebben zajlott, mint régebben. Míg azelőtt hetente 6-8 helyre tudtam elmenni, mostanában ez egyre kevesebb. Régebben a Szövetség utcai elfekvőbe is többször jutottam el. Ugyanakkor nemrég egy kedves nőtestvérünknél jártam, éppen akkor, amikor nagyon rosszul volt. Annyira megható látogatás volt! Az ember néha nem is tudja, miért kell elindulnia, mégis elmegy, ott van a betegnél. A beteglátogatás nem is „egyirányú” dolog, hiszen gyakran egymáshoz megyünk.

Hálaadás: A szerdai asszonykör is jó alkalom a találkozásra.

Így van, jó kis csapat van itt. Előfordul, hogy ilyenkor közösen felhívjuk azt, aki nem tud jönni, így legalább mindenkivel tud beszélni kicsit. A személyes találkozások mellett mostanában egyre többször használjuk a telefont, ez is fontos része lett szolgálatunknak.

Hálaadás: Milyen egyéb tevékenység zajlik még a gyülekezeti diakónia keretei között?

Amit fontos kiemelni, az a vasárnapi istentiszteleteknél az autós szállítás. Barátossy Jenő főgondnok úr például mindig hoz magával olyanokat, akik egyedül már nem tudnának eljönni.

Hálaadás: Köszönjük a beszélgetést!