Csathó Péterné Lakatos Mária

1965-ben születtem Debrecenben. Nyolcgyermekes református családban nőttem föl a második gyermekként.

Tanulmányaimat Debrecenben, a Petőfi Sándor Általános Iskolában kezdtem, majd a Bethlen Gábor Közgazdasági és Postaforgalmi Szakközépiskolában érettségiztem.

Kisgyermek korunktól kezdve szüleink imádkozni tanítottak bennünket. Miután megtanultunk olvasni, a naponkénti bibliaolvasás életünk részévé vált. Nem csupán a vasárnapi, de a hétközi gyülekezeti alkalmakat is szorgalmasan látogattuk. Ezenközben felismertem, hogy szüleim hitét nem örökölhetem, nekem is személyes döntésre, megtérésre kell jutnom. 17 éves voltam, amikor Isten Igéje megszólított: „Szükség néktek újonnan születnetek”. Ekkor hívtam be a szívembe az Úr Jézus Krisztust személyes Megváltómként.

Istenfélő szüleim mellett nagy ajándék számomra, hogy sok gyermekes családban nőhettem fel. Ahogy cseperedtem, Édesanyám egyre inkább rám bízta a kisebb testvéreimet. Ezt a szolgálatot mindig nagy örömmel végeztem.

1977 és 1978 nyarán részt vettem Debrecenben a nyári kántorképző tanfolyamon, ott találkoztam először Berkesi Gábor nagytiszteletű úrral.

2000-ben kötöttem házasságot Csathó Péterrel. Gyermekünk nincs. Férjem mellett dolgozom személyi titkárként az MTA Talajtani és Agrokémiai Kutatóintézetben. Emellett keresztyén könyvkiadással is foglalkozunk.

A gyülekezetbe 2008 tavasza óta járunk. Igazi befogadó közösségnek ismertük meg. Nagy ajándék számunkra a hétről-hétre szóló élő igehirdetés is.

2010 őszétől az a megtiszteltetés ért, hogy a gyülekezet óvodás gyermekcsoportjában szolgálhatok. Azért imádkozom, hogy Urunk gazdag áldása kísérhesse a magvetés munkáját a kicsiny gyermekszívekben is.