Mályiban találkozott a Magyar Református Egyházt ügyvivő testülete

Az Elnökség támogatta a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház kezdeményezését, hogy az egyház a közös alkotmány elfogadása során a ratifikációs nyilatkozathoz fűzött – a nemzetköz jog gyakorlatában ismert – fenntartás csatolásával váljon a Magyar Református Egyház teljes jogú tagjává. Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy a közös alkotmány egyes paragrafusaiban foglalt rendelkezéseinek jogi hatálya nem terjedne ki az egyház két szlovák ajkú református egyháztagokat összefogó egyházmegyéjére. A szlovákiai reformátusok csatlakozásához így nem szükséges módosítani a Magyar Református Egyház alkotmányát. Ha a szlovákiai zsinat is elfogadja a javaslatot, akkor a végső döntést a Generális Konvent júniusi plenáris ülése hozhatja meg Temesváron.

www.reformatus.hu; www.majus22.org

A reformáció 500. évfordulójának közös jubileumi előkészületeiről tárgyaltak a református és az evangélikus egyházak képviselői

Már most gőzerővel folyik az előkészület a 2017-es emlékév méltó megünneplésére. A tervezetben szerepel többek közt a Magyar Evangélikus Digitális Könyvtár létrehozása, a vallási turisztika fejlesztése, egy Luther-műveket bemutató könyvsorozat, a két egyház közös ünnepi zsinata, szószékcsere, közös reformációi kiállítás Budapesten, tudományos konferenciák, kulturális rendezvények szervezése. Mindkét egyház tagjai természetesnek vélik azt, hogy 2017. október 31-én közös ünnepi istentiszteletet rendeznek majd.

Az emlékév és az előkészületek hivatalos honlapja: www.reformacio.500.hu

Krisztusért követségben

A Magyarországi Református Egyház hozzájárulását Magyarország EU-elnökségéhez és az ezzel kapcsolatos híreket, rendezvényeket a http://refEU2011.hu honlapon találhatják.