Az idei Csillagpont Református Ifjúsági Találkozó a tatai Olimpiai Edzőtáborban volt július 19-től 23-ig. A szervezőstáb régi tagjaként úgy érzem, hogy a gyakori esőzések ellenére ez volt az eddigi legszervezettebb, legsokszínűbb Csillagpont. Ebben nagyon nagy szerepe volt a Találkozó főkoordinátorának, Pusztai Tímeának, aki fiatal kora ellenére fantasztikusan, profi módon tartotta kézben a szervezőstáb feladatait.

Azt már szinte megszoktuk, hogy minden évben több száz fővel nő a részvevők száma. Ez idén is így volt, a tavalyi közel háromezres részvétel után idén több, mint 3500 fiatal érkezett a református fiatalok találkozójára. Ami nem változott a kezdetekhez képest, hogy a Találkozó leghangsúlyosabb célkitűzése idén is a közös lelki élmények megélése volt. A délelőtti főelőadásokon és az azokat követő kiscsoportos beszélgetéseken az "Érintések" témáját jártuk körbe gyülekezeti tagunk, Bagdy Emőke professzor asszony vezetésével. A délutáni és az esti kulturális- és sportprogramok változatos élményeket kínáltak a Kárpát-medence minden tájáról érkező református fiatalság számára, ugyanakkor sok szempontból kapcsolódtak a délelőtti főelőadások témáihoz.

Gyülekezetünk tagjai közül Szmerka Gergely, Kutasy Zsolt, Pálóczy Enikő, Tolnai Gábor és Boza Kristóf vettek részt a szervezésben, a fellépők között pedig találkozhattunk Berkesi Mártival és Gál Bencével, a Georock zenekar tagjaival, valamint Berkesi Judittal, aki pódiumbeszélgetést vezetett Gundel Takács Gáborral. Szintén a gyülekezetünkhöz kötődő érdekesség, hogy a Csillagponton találkozhattunk több korábbi segédlelkészünkkel is: Füstös Gábor kiscsoportvezető volt, Vinnay Juditék csak rövid időre néztek be harmadik kislányukkal, Bereczky Örs pedig az "Isten háta mögött" című kerekasztal-beszélgetés részvevőjeként mesélt ormánsági gyülekezetükről.

Azt hiszem, hogy a Csillagpont az egyre növekvő létszám ellenére továbbra is egy nagyszerű programlehetőség a református fiatalok számára. Ha az Úr is úgy akarja, két év múlva ismét megrendezzük a Csillagpontot, ahová szeretettel várjuk a gyülekezet ifiseit is, akár a szervezők, segítők, akár a részvevők közé.