Szeptember 11-én évnyitó istentisztelet keretében idéztük fel templomunkban a nyári „Gyermek és kisifi tábor” eseményeit. A tábor kedves dalaiból adtunk ízelítőt, melyekből egyet-kettőt a gyülekezettel együtt is elénekeltünk. A rövid beszámolón túl az istentisztelet alapigéje is a táborunkat idézte, ahol Ruth könyvét vettük alapul.

A hét igei témája „Betlehem – a kenyér háza” címet kapta. A délelőttönként előadott, majd csoportban megbeszélt történetek, valamint az üzeneteket még inkább elmélyítő esténkénti evangelizáció során jutottunk el hetünk fő igéjéhez – Jézus Krisztus mondja: „Én vagyok az élet kenyere” (János 6,35).

Mindezek miatt a vasárnapi igehirdetésből kapott „lelki kenyér” után a szeretetvendégség „főszereplője” egy hatalmas friss, kerek kenyér volt. Ebből minden jelenlévő gyermek, ifjú és felnőtt fogyasztott egy szeletkét, hozzá pedig finom szőlőből szemezgettünk. Az ezután terítékre kerülő dekoratív házi sütemények szintén finomak voltak, villámgyorsan elfogytak. Mindeközben tekintetünket a kivetítővászonra szegeztük, hogy a sok szép élményt adó táborunk képeiből is csemegézzünk együtt egy keveset. Balatonedericsen töltöttünk el idén egy szűk hetet június 27-től július 2-ig, ahol a nagyszerű táborhelyen hetvenöten voltunk együtt – gyermekek, kisifisek és vezetők. A sok játékon, számháborún, valamint kézműveskedésen, a keszthelyi kiránduláson, a helyi Afrika Múzeumon kívül természetesen a strandolás is kifejezetten üdítő élményt jelentett mindnyájunknak. A hagyományos akadályverseny idén a csapatok közti sorversennyel kezdődött, s némajátékkal fejeződött be (közben persze több más érdekes feladattal). Ez utóbbi nem csak a résztvevők kreativitását bizonyította, hanem azt is, hogy a bibliai történeteket (a hét témáját) nagyon jól megismerte, megértette gyermek, ifjú egyaránt. Így jelenthetnek ezek a táborok nem csak egy évre, hanem életre szóló élményt minden résztvevő számára. Hála legyen Istennek érte, ahogyan az egész hét minden áldásáért! S őszinte köszönet minden emberi segítségért!

Az egyes csoportok foglalkozásai az évnyitó után elkezdődnek – gyermekeknek és kisifinek, vasárnaponként és hétközben egyaránt.

Közös programot idén is tervezünk – az adventi családi délutánon, a karácsonyi ünnepélyen kívül is –, melyekről időben adunk majd hírt.

Mindezekhez továbbra is kérjük a kedves szülők, a gyülekezet segítségét, imádságát, s a mi Mennyei Atyánk áldását!