Népszámlálás, 2011

„Kezdje a végén!” – ezzel a jelszóval készül a Magyarországi Református Egyház az október 1-31. között zajló népszámlálásra. A jelmondat arra utal, hogy a kérdőív utolsó oldalának legalján szerepel a vallási hovatartozást firtató kérdés. Tarr Zoltán, zsinati szóvivő az MTI-nek nyilatkozva kiemelte: nem mindegy, hogy a népszámlálás milyen eredményt hoz, arról ugyanakkor nem tudnak, hogy az egyházak finanszírozását ez bármilyen formában érintené. A majdani adatokat belső statisztikákhoz, kutatásokhoz, a missziós tevékenység koordinálásához használják fel. Arra, hogy ki melyik felekezethez tartozónak érzi magát, nem kötelező választ adni, az egyházak azonban azt szeretnék, ha minél többen felelnének erre a kérdésre.

Magyarországon az idén lehet először interneten, önbevallással adatot szolgáltatni, de negyvenezer számlálóbiztos is járja majd az országot. Október 1-16. között nyitva áll majd az internetes kapu az adatszolgáltatásra, akik ez idő alatt nem élnek ezzel a lehetőséggel, azokhoz az azt követő hetekben látogatnak el a számlálóbiztosok.

Forrás: MTI